Nedanstående lista över Dobermannuppfödare är betalda annonser utan andra förbehåll än att man är en aktiv uppfödare dom 10 senaste åren samt att man är medlem i Svenska Dobermannklubben. Vill du vara med? Använd då vår anmälningsblankett för att anmäla dig. Regler hittar du här.

Betalning sker årsvis med betalningsdatum 30 juni (gäller från och med 2014)

Välkommen med din annons!
 

Dobermannklubben ansvarar inte för att informationen som finns på hemsidorna är korrekt och inte heller hur uppfödningen bedrivs.

Kennlarna presenteras i bokstavsordning.

 


 

 

 

Kennel Adobex    

Satu Kettunen, Olof Haggren
Riddarvägen 4
181 42 Lidingö
Telefon:
Mobiltel: 0700 92 82 16
Hemsida: Facebook, Adobex Breeding
e-post: adobex.adobex@gmail.com

   
Kennel Blazing Expressions Kennel Briskas Kennel BryanStam's

Minna Westerholm
Brinkvägen 25
178 90 Ekerö
Telefon: 08 - 560 204 62
Mobiltel: 072 - 22 789 10
Hemsida: www.blazingexpressions.dinstudio.se
e-post:blazingexpressions@yahoo.se
 

Ronnie Eng
Gryby 722
241 93 Eslöv
Telefon: 0413-33 185
Mobiltel: 070-41 21 364
Hemsida: www.briskas.com
e-post: briska@telia.com

Lilith Edström
Gräsvretsvägen 9
136 48 Handen
Telefon: 08-777 69 20
Mobiltel: 073-919 32 32
Hemsida: www.bryanstams.se
e-post: kennel.BryanStams@tele2.se

Kennel Cape Secure Kennel Danoxi Kennel Dark Night Eagles

Camilla Dahlgren
Nybble, Lövsveden
             LINGHEM
Telefon: 013-76382
Mobiltel: 073-0276188
Hemsida: www.capesecure.se
e-post: kennel@capesecure.se

Siw Iwarsson
Bilgatan 30
442 40 KUNGÄLV
Telefon: 0303-24 50 10
Hemsida: www.danoxi.se
e-post: kennel@danoxi.se

Benita Stellberg
Gerstaberg 8
153 95 Järna
Mobiltel: 073-731 79 20
Hemsida: www.darknighteagles.com
e-post: benita.stellberg@gmail.com

Kennel Diragos Dobermundes Kennel Kennel Dobfanciers

Camilla Rönnqvist
Sätravägen 9 Udden
15591 Nykvarn
Mobiltel: 073-0911699
Hemsida: www.diragos.com
E-post: kennel@diragos.com

Olle Davidsson
Troberga 1:4
230 41 Klågerup
Telefon: 040-50 01 50
Mobiltel: 070-595 65 25
Hemsida: www.dobermundes.com
e-post: dobermundes@hotmail.com

Laine Löfman och Torbjörn Eriksson
Prästängsvägen 17
871 61 Härnösand
Telefon: 0611-123 42
Hemsida: www.dobfanciers.com
e-post: kennel.dobfanciers@telia.com

 Kennel Dobforsport Kennel Dobguns Kennel Dobiáco

Eleonor Sjögren och Tommy Andersson
Nöttesta 35
15023 Enhörna
Mobil: 0705181793
Hemsida: www.aktivdobermann.se
e-post: eleonorsjogren@hotmail.com

Christina Strandberg
Sparrsätra Irsta 15
745 95 Enköping
Tel: 0171-44 72 17
Hemsida: www.dobguns.se
E-post: dobguns@hotmail.com

Jeanette Andersson
Idrottsvägen 1
19532 Märsta
Tel: 08-591 208 02
Mobil: 073-700 53 59
Hemsida: www.dobiaco.com
e-post: jeanette@dobiaco.com

Kennel Dobvoyage Kennel Grumium Kennel Jean Dark

Madelene Dahlgren
Murmästartorp
155 39 Nykvarn
Tel: 0730 41 31 09
Hemsida: www.dobvoyage.kennelfakta.com
e-post: karinboda@telia.com

Nina Karlsson
Boda Sandviksås
50496 Bredared
Telefon:033 21 08 10
Mobiltel: 070 603 73 76
Hemsida: www.kennelgrumium.se
e-post: ninasinkorg@hotmail.com

Jeanett och Anders Lemmeke
Vita Huset
195 96 Rosersberg
Telefon: 08-742 25 25
Mobiltel: 070-684 77 79
Hemsida: www.jeandark.com
e-post: kennel@jeandark.com

Kennel Juliettevilles   Kennel King of Crystals

Folke Lötborn
Byvägen 52
133 34 Saltsjöbaden
Telefon: 08-717 71 30
Mobiltel:
Hemsida: www.juliettevilles.com
e-post: juliettevilles@telia.com

 

Birgitta Carlström
Perstorp Ekeby-Almby Perstorpsvägen 31
705 10 Örebro
Telefon: 019-23 54 51
Hemsida: www.Kingofcrystal.se

 

Kennel Manta Ray Kennel Mezzrow Kennel Molecularis

Mia Lange och Jörgen Wikström
Box 212
221 00 Lund
Telefon: 040-48 03 43
Mobiltel: 070-551 21 22
e-post: mammut.hund.katt@telia.com
e-post: mia.lange@hotmail.com

Barbro Kamleitner
Gräve 349
705 93 Örebro
Telefon: 019-24 30 15
Mobiltel: 0708-30 92 92
Hemsida: www.mezzrow.se
e-post: kennel@mezzrow.se

Maria Nissilä Andersson
Bondvägen 50
13675 Haninge
Telefon: 08-741 08 17
Mobiltelefon: 070-751 84 86
Hemsida: www.molecularis.se
E-post: maria@molecularis.se

Kennel Origo Stamm's Kennel Toppdobbs Kennel Xélanc

Christina Persson
Gymnasistgatan 33 A
215 51 Malmö
Telefon: 040-94 19 24
Mobiltel: 0704-019 533
Hemsida: www.origo.info.se
E-post: origo@telia.com

Kent o Marina Andersson
Arup 5289
242 95 Hörby
Telefon: 0415-33 02 95
Hemsida: www.toppdobbs.com
E-post: toppdobbs@telia.com

Jonas Näslund
Rise 468
830 51 Offerdal
Telefon: 0640-30543
Mobiltel: 0730 542771
Hemsida: www.kennelxelanc.se
E-post: info@kennelxelanc.se