Nedanstående lista över Dobermannuppfödare är betalda annonser utan andra förbehåll än att man är en aktiv uppfödare dom 10 senaste åren samt att man är medlem i Svenska Dobermannklubben. Vill du vara med? Använd då vår anmälningsblankett för att anmäla dig. Regler hittar du här.

Betalning sker årsvis.

Välkommen med din annons!
 

Dobermannklubben ansvarar inte för att informationen som finns på hemsidorna är korrekt och inte heller hur uppfödningen bedrivs.

Kennlarna presenteras i bokstavsordning.

 


 

 

 

Kennel Adobex Kennel Blazing Expressions Kennel Briskas

Satu Kettunen, Olof Haggren
Olhamra Kvarns Väg 12, Svensberg
186 40 Vallentuna
Telefon:
Mobiltel: 0700 92 82 16
Hemsida: Facebook, Adobex Breeding
e-post: adobex.adobex@gmail.com

Minna Westerholm
Brinkvägen 25
178 90 Ekerö
Telefon: 08 - 560 204 62
Mobiltel: 072 - 22 789 10
Hemsida:
e-post:blazingexpressions@yahoo.se
 

Ronnie & Anna-Lotta Eng
Gryby 722
241 93 Eslöv
Telefon:
Mobiltel: 0706-54 80 44,
070-41 21 364
Hemsida: www.briskas.com
e-post: briska@telia.com anna-lotta.eng@outlook.com

  Kennel Cape Secure Kennel Danoxi
 

Camilla Dahlgren
Nybble, Lövsveden
             LINGHEM
Telefon: 013-76382
Mobiltel: 073-0276188
Hemsida: www.capesecure.se
e-post: kennel@capesecure.se

Siw Iwarsson
Bilgatan 30
442 40 KUNGÄLV
Telefon: 0303-24 50 10
Hemsida: www.danoxi.se
e-post: kennel@danoxi.se

Kennel Diragos Kennel Diversity Dober Dobermundes Kennel

Camilla Rönnqvist
Sjöhaga
15139 Södertälje
Mobiltel: 073-0911699
Hemsida: www.diragos.com
E-post: kennel@diragos.com

Tarja Karlström
Buskuddsvägen 32B
185 95 Vaxholm
Mobil: 0705 672714
e-post: tarja@diversitydober.se
Hemsida: www.diversitydober.se

Olle Davidsson
Troberga 1:4
230 41 Klågerup
Telefon: 040-50 01 50
Mobiltel: 070-595 65 25
Hemsida: www.dobermundes.com
e-post: dobermundes@hotmail.com

 Kennel Dobfanciers Kennel Dobforsport Kennel Dobvoyage

Laine Löfman och Torbjörn Eriksson
Prästängsvägen 17
871 61 Härnösand
Telefon: 0611-123 42
Hemsida: www.dobfanciers.com
e-post: kennel.dobfanciers@telia.com

Eleonor Sjögren och Tommy Andersson
Nöttesta 35
15023 Enhörna
Mobil: 0705181793
Hemsida: www.dobforsport.se
e-post: eleonorsjogren@hotmail.com

Madelene Dahlgren
Murmästartorp
155 39 Nykvarn
Tel: 0730 41 31 09
Hemsida: www.dobvoyage.kennelfakta.com
e-post: karinboda@dobvoyage.se

Kennel Glyxenborg's Makenzis Kennel Kennel Molecularis

Linn Stensrud
Kapellgatan 18
46157 Trollhättan
Tel: 0703404425
e-post: misslinn@live.se

Madlen Steén
Oderup 9224
242 97 Hörby
Tel: 0704-785636
Hemsida: www.makenzis.se
Facebook: Makenzis Kennel
E-post: makenziskennel@hotmail.com
 

Maria Nissilä Andersson
Bondvägen 50
13675 Vändelsö
Telefon: 08-741 08 17
Mobiltelefon: 070-751 84 86
Hemsida: www.molecularis.se
E-post: maria@molecularis.se

Kennel Pallatons Kennel Utility Dog  

Mia Lannestedt
Bergmanstorpsv 4
730 91 Riddarhyttan
Telefon: 0730802732
E-post: : pallatonsnikki@gmail.com
Facebooksida>>

Sofia Norlin
Gatekulla Asplund
590 52 Nykil
(Linköping)
Tel: 0761683973
sofia_norlin@hotmail.com

Facebooksida >>
Hemsida:.https://www.utilitydog.se/